Przejdź do treści

Zwalczanie prusaków, karaluchów

DEZYNSEKCJA skuteczne zwalczanie prusaków i karaluchów

W ramach usług dezynsekcyjnych przeprowadzamy również zwalczanie prusaków, karaluchów. Karaluch jest czarnym lub czerwonym owadem, wyglądem przypominającym nieco chrząszcza. Jego długość może sięgać nawet do trzech centymetrów, mogą być nosicielami chorób.

Prusak zaś jest koloru brązowożółtego, z nieco jaśniejszymi nogami i czułkami. Obydwa rodzaje owadów najbardziej lubią przebywać w kuchni oraz łazience, gdzie mają dostęp do wody oraz pokarmu. Bez problemu pokonują nawet śliskie, gładkie i pionowe powierzchnie. Dodatkowo, gdy w danym mieszkaniu występuje duża liczba prusaków, można odczuć specyficzny, nieprzyjemny zapach.

Przed ludzkim okiem kryją się w szczelinach, gdzie również znoszą swoje larwy. Najczęściej znajdują się w okolicach rur kanalizacyjnych, za listwami podłogowymi, między deskami podłogi. Zazwyczaj nie rzucają się w oczy, gdyż są ciasno schowane.

Zarówno karaluchy, jak i prusaki mogą stać się prawdziwą zmorą – szybko się rozmnażają oraz rozprzestrzeniają po całym mieszkaniu. Z tego względu jak najszybciej powinna się odbyćdezynsekcja. Nasze sposoby walki z tymi owadami są niezwykle skuteczne, dzięki zastosowanym środkom insekty błyskawicznie giną. W przypadku podjęcia samodzielnej walki z tymi owadami, efekt nie zawsze jest natychmiastowy.