Przejdź do treści

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłym

DEZYNFEKCJA pomieszczeń po zmarłym

Miejsce zgonu oraz miejsce, gdzie zwłoki są złożone jest szczególnie skażone i toksyczne. Należy je bardzo dobrze wyczyścić za pomocą specjalnych środków. Dezynfekcja po zmarłym jest absolutnie konieczna. W przypadku, gdy zwłoki leżały w domu, niemożliwe jest, aby rodzina miała mieszkać w pomieszczeniach, w których nie odbyła się dezynfekcja. Jest to szczególnie istotne w przypadkach, gdy po zmarłym pozostały jeszcze krew czy płyny ustrojowe.

Nasza firma stara się ulżyć rodzinie i zdjąć z niej ciężar posprzątania i odkażenia miejsca przebywania zwłok bliskiej osoby. Wykonujemy oczyszczanie miejsc, w których nastąpił zgon naturalny, samobójstwo czy też morderstwo. W wielu miejscach konieczne jest również przeprowadzenie ozonowania, które chroni przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów i wirusów.

Taki zabieg jest konieczny w przypadku pomieszczeń, w których zwłoki znajdowały się przez długi czas. Proces gnilny następuje bardzo szybko, dlatego w danym pomieszczeniu znajduje się wiele patogenów. Ozonowanie eliminuje również przykry zapach, którego jest bardzo trudno się pozbyć innymi sposobami. Wszelkie elementy, mające bezpośredni kontakt z rozkładającym się ciałem, oddajemy do utylizacji.