Przejdź do treści

Usuwanie grzybów i pleśni w pomieszczeniach

OZONOWANIE – usuwanie grzybów i pleśni w pomieszczeniach

Pleśń i grzyby to problem dość często występujący w mieszkaniach Polaków. Na rozwój grzyba najbardziej narażone są pomieszczenia z dużą wilgotnością i słabą wentylacją oraz z małym dostępem światła słonecznego. Najbardziej namacalne objawy to oczywiście nieprzyjemny zapach i nieestetyczne zacieki na ścianach, ale są także inne, bardziej szkodliwe, konsekwencje mieszkania z pleśnią.

Przede wszystkim, pleśń i grzyb w trakcie rozwoju wytwarzają wiele szkodliwych dla człowieka substancji, są to między innymi dwutlenek węgla, mykotoksyny, aflatoksyny i ochratoskyny. W powietrzu unoszą się zarodniki, które dostają się do płuc. Długotrwałe działanie grzybów na nasz organizm może powodować wiele dolegliwości, na przykład problemy z oddychaniem, bóle mięśni, stawów, zapalenie zatok czy infekcje skórne. Jeśli masz w domu pleśń, pozbądź się jej jak najszybciej!

Najlepszym sposobem na zwalczenie pleśni jest odgrzybianie pomieszczeń przez ozonowanie. Zabieg ten zabija wszelkie drobnoustroje, również zarodniki grzybów i pleśni, pozostawiając powietrze w mieszkaniu higienicznie czyste. Ozonowanie może więc znacznie poprawić jakość powietrza, a tym samym przyczynić się od poprawy stanu naszego zdrowia.