Przejdź do treści

Zwalczanie much, meszek

DEZYNSEKCJA skuteczne zwalczanie much i meszek

Klapki na muchy, specjalne lepy oraz środki owadobójcze – któż tego nie zna, zwłaszcza letnią porą? Zwalczanie much i meszek zazwyczaj jest syzyfową pracą. Warto więc zaufać naszej firmie i zdecydować się na profesjonalną dezynsekcję, w wyniku której można szybko i skutecznie pozbyć się much i meszek, jak również ich jaj. Mucha i meszka są wyjątkowo uciążliwymi owademi, zwłaszcza gdy występuje nie w pojedynkę. Muchy siadają zarówno na żywności, jak i na odchodach czy padlinie, z których przynosi zalążki chorób, takich jak salmonella, cholera czy dur brzuszny.

Udowodnione jest, że nawet jedna mucha może przenieść nawet milion bakterii. Z tego względu obecności much – zwłaszcza w okolicach jedzenia – nie można bagatelizować. Mucha rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie, dlatego wczesna dezynsekcja jest wskazana, by zakończyć rozmnażanie się tych owadów.

Mucha każdego rodzaju jest pasożytem nie tylko ludzkim, ale i zwierzęcym. Chroniąc siebie przed skutkami zetknięcia się z tym owadem, chronimy również swoje zwierzęta. W wielu regionach podejmowane są zorganizowane akcje opryskiwania terenów występowania meszek w celu zmniejszenia ich dokuczliwości.

Równie uciążliwe są małe muszki, zwane meszkami. Meszki żywią się nektarem kwiatów, ale aprat gębowy meszek jest przystosowany do rozcinania skóry i rozrywania tkanki – są niebezpieczne dla człowieka. Samice – same będąc pasożytami – przenoszą pasożyty krwi i skóry pomiędzy zwierzętami ciepłokrwistymi. Przyczyniają się do poważnych strat wśród zwierząt dziko żyjących i hodowlanych. Niektóre gatunki meszek przenoszą organizmy chorobotwórcze, np. nicienie z rodzaju Filaria powodujących filariozy, czy z rodzaju Onchocerca wywołujące (tzw. ślepotę rzeczną) Jak na razie w naszym klimacie jeszcze nie stwierdzono tych chorób, ale to nie zmienia faktu, że są one niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. W wielu regionach podejmowane są zorganizowane akcje opryskiwania terenów występowania meszek w celu zmniejszenia ich dokuczliwości.