Przejdź do treści

Zwalczanie kretów

DERATYZACJA skuteczne zwalczanie kretów

Krety tworzą charakterystyczne kopce na trawnikach i w ogrodach. Są prawdziwą zmorą wielu ogrodników, właścicieli przydomowych ogrodów i trawników. Po pierwsze, wysypana na zewnątrz w formie kopca ziemia nie wygląda estetycznie, to jeszcze kret kopiąc tunele pomiędzy kopcami, podgryza korzenie roślin.

Poza tym kret żywi się dżdżownicami, które w ogrodzie mają bardzo ważną rolę – spulchniają ziemię. Kret gustuje w najbardziej zadbanych ogrodach i trawnikach. Dlaczego? Świetnie czuje się w często nawożonych ziemiach. Jest uciążliwy o każdej porze roku – nawet zimą nie zapada w sen, a kopie korytarze na głębokości około pół metra poniżej poziom zamarzania. Na szczęście – dla działkowiczów i właścicieli ogrodów – kret jest samotnikiem, nie dąży wcale do spotkań z innymi kretami w swoich korytarzach. Polowanie na kreta powinno odbywać się o poranku – wtedy to kret jest najbardziej aktywny.

Zwalczanie kretów na własną rękę jest mozolną pracą, a do tego niezwykle często – bezskuteczną. Kret potrafi w ciągu doby wykopać nawet siedemdziesiąt kopców, dlatego im szybciej zacznie się zwalczać te szkodniki, tym jest większa szansa na uratowanie ogrodu. Na rynku dostępnych jest wiele środków, za pomocą których możliwe jest odstraszenie, złapanie lub zniszczenie kretów. Niestety, najczęściej walka w pojedynkę z tym zwierzęciem staje się niezwykle nieefektywna. Pracownicy naszej firmy posiadają potrzebną wiedzę, doświadczenie i środki, aby szybko i skutecznie pozbyć się problemu z kretami.

Nie wszyscy, niestety, wiedzą, że zwalczanie ich za pomocą środków chemicznych, które mają za zadanie spowodować śmierć szkodnika, jest dozwolone tylko na terenach ogrodzonych i to w przypadku, gdy stanowią rzeczywisty problem. W swojej pracy przestrzegamy tego zakazu. Jeśli kret pracuje na łąkach, pastwiskach i innych terenach nieogrodzonych, odstraszamy go lub łapiemy w pułapki, po czym wywozimy na teren, gdzie może swobodnie kopać swoje korytarze.