Przejdź do treści

Zwalczanie myszy

DERATYZACJA skuteczne zwalczanie mysz

Myszy są wyjątkowo uporczywymi gryzoniami. Wszędzie, gdzie się pojawią pozostawiają ogromne ilości kału oraz moczu, które mają szczególnie nieprzyjemny zapach. Zwalczanie myszy może odbywać się na wiele sposobów. Może to być metoda mechaniczna lub chemiczna. Deratyzacja, jaką wykonamy zależy od miejsca pobytu myszy, ich liczby oraz innych warunków.

Myszy lubią uwić sobie gniazdko z papieru oraz materiałów – w ten sposób niszczą wszelkie papierowe i materiałowe produkty. Świetnie sobie radzą również z gryzieniem drewna czy tynku. Kiedy więc mysz zagości w domu, można mieć pewność, że zniszczy wiele przedmiotów. Mysz, jak każdy gryzoń, jest niebezpieczna z medycznego punkt widzenia – przenosi bowiem liczne bakterie. Ze względu na to, że szuka pożywienia wśród pożywienia ludzkiego, jest ogromne ryzyko, że skazi właśnie produkty spożywcze, które później zje człowiek.

Szczególnie narażone na obecność myszy są miejsca, w których znajdują się duże zapasy jedzenia – na przykład magazyny, spiżarnie. W takich miejscach zawsze trzeba zdecydować się na przeciwdziałanie. Kiedy mysz znajduje się w bezpośrednim kontakcie z żywnością, jest ona już niezdatna do spożycia.