Przejdź do treści

Zwalczanie nornic

DERATYZACJA skuteczne zwalczanie nornic

Nornica jest gryzoniem, który naturalnie przebywa w lasach, zaroślach nadwodnych raz wilgotnych parkach. Często jednak również przybywa do ogrodów, gdzie staje się uciążliwym szkodnikiem. Szczególnie smakuje jej kora drzew owocowych. Potrafi obgryźć ją na całej długości drzewa – świetnie bowiem radzi sobie ze wspinaniem się i skakaniem po gałęziach. Nory nornice kopią płytkie, ale połączone korytarzami – w ten sposób niszczą również korzenie roślin ogrodowych.

Zwalczanie nornic odbywa się różnymi sposobami. Korzystamy z różnego rodzaju granulatów, past, kostek i płynów. Preparaty są aplikowane do stacji deratyzacyjnych lub wprowadzane bezpośrednio do nor. Posiadają one dodatkowe substancje, które wabią gryzonie oraz mumifikują padłe szkodniki.

Zlecona nam deratyzacja zawsze jednak przynosi doskonały efekt. Samodzielna walka z nornicami jest nużąca i często nieefektywna. Lepiej zdać się na profesjonalistów – zaoszczędzi to pieniędzy, nerwów i czasu. Deratyzacja jest szczególnie istotna w przypadku wielkich sadów i ogrodów warzywnych. Szkody mogą być nieporównywalnie wyższe, aniżeli wydatek związany z deratyzacją.