Przejdź do treści

Zwalczanie szkodników magazynowych

DEZYNSEKCJA skuteczne zwalczanie szkodników magazynowych

Owady występujące w magazynowanej żywności (SPI – Stored Product Insects) to specyficzna grupa szkodników, ponieważ spędzają większość swojego życia, wliczając rozwój ukryte w wybranym przez siebie rodzaju żywności. Zatem jedynie inspekcje i wczesne ich wykrycie mogą zapobiec ich występowaniu. Grupa ta nazywana SPI w tym kontekście zawiera również roztocza. Atakowane artykuły to m.in. zboża, orzechy, suszone owoce i nasiona jadalne roślin strączkowych.

W przypadku zauważenia pojedynczego insekta, już powinna być przeprowadzona odpowiednia dezynsekcja. Zapewne bowiem tych owadów jest już więcej. Owady te mogą być nosicielami wielu chorób. Wszystkie insekty mają cechę wspólną – szybko się rozmnażają i na pewno z własnej woli nie opuszczą miejsca, w którym mają pożywienie. Nasi pracownicy niezwykle skutecznie zwalczają wszelkiego rodzaju szkodniki – mole zbożowe, wołki, czy inne.

Należy pamiętać, że produkty, które są skażone szkodnikami, już nie nadają się do spożycia. Z tego względu dezynsekcja musi być przeprowadzona na tyle szybko, by szkodniki nie zdążyły zniszczyć całego zapasu jedzenia. Wskazana jest co pewien czas kontrola wszelkich zakamarków, szczelin i kątów – to tutaj najczęściej przebywają insekty. Absolutnie nie jest możliwe samodzielne tępienie ich za pomocą środków chemicznych. Jest to niezwykle niebezpieczne, mimo że żywność zostanie wyrzucona, to jednak chemiczny środek pozostanie na półkach i pojemnikach na żywność.

Utrata reputacji i redukcja zatrudnienia Większość personelu z sektora spożywczego ma do czynienia z żywnością będącą atrakcyjną dla mrówek. Dochodzenia prowadzone przez wydziały zdrowia publicznego, wstrzymana produkcja oraz nieprzychylna opinia publiczna to czynniki, które mogą doprowadzić do utraty reputacji przez firmę oraz strat finansowych w przypadku wykrycia obecności mrówek. Może to również prowadzić do likwidacji miejsc pracy, jeśli firma zostanie zamknięta.

Zamów już teraz naszą usługę! Już wiele firm produkcyjnych nam zaufało i są zadowolone z naszej opieki.