Przejdź do treści

Oczyszczanie klimatyzacji i wentylacji

OZONOWANIE oczyszczanie klimatyzacji i wentylacji

Wentylacja i klimatyzacja to systemy, które mają podnieść komfort naszego życia. Znacznie łatwiej podróżuje się w przyjemnym chłodzie podczas upałów czy też oddycha świeżym powietrzem we własnym domu. Warto jednak pamiętać, że systemy te, aby spełniały swoją rolę muszą być odpowiednio konserwowane i regularnie oczyszczane, w przeciwnym razie mogą nam tylko zaszkodzić!

W czasie pracy wentylacji czy klimatyzacji, na poszczególnych elementach wewnętrznych osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia czy grzyby. Po włączeniu systemu wszelkie nieczystości wydmuchiwane są do naszego auta czy mieszkania, a my wdychamy je, nie mając nawet świadomości, jak bardzo sobie szkodzimy! Długotrwałe narażenie na przebywanie w takich pomieszczeniach może spowodować nieprzyjemne dolegliwości, między innymi problemy z oddychaniem, bóle głowy, mięśni czy stawów, a nawet przyczynić się do rozwoju poważnych chorób.

Dlatego też ważne jest, aby wentylację i klimatyzację poddawać regularnym przeglądom oraz czyszczeniu. Doskonałą metodą skutecznego czyszczenia jest ozonowanie wentylacji i klimatyzacji. Zaletą tego zabiegu jest przede wszystkim to, że zwalcza on wszelkie nieczystości bez użycia środków chemicznych, pozostawiając wszystkie elementy higienicznie czyste.